8.03.2017

Międzynarodowy Strajk Kobiet

8 marca w ponad 40 krajach i w całej Polsce kobiety okazują swoją solidarność i brak zgody na lekceważenie kobiecej perspektywy świata. Również kobiety Piaseczna biorą sprawy w swoje ręce! Rozpoczęcie od 16-tej na Placu Piłsudskiego. Zaplanowana jest nauka pierwszej pomocy dla dzieci, robienie transparentów, śpiewy i skandowanie a animatorki zorganizują zabawy dla dzieci. Od 17-tej do 19-tej odbędą się wystąpienia na scenie gości, m.in. Anny Otffinowskej (wieloletnia Prezeska i założycielka Fundacji Rodzić po Ludzku) i Manueli Gretkowskiej (pisarka, założycielka Partii Kobiet).

O godzinie 18.00 będzie głośny finał – organizatorzy proszą o przyniesienie gwizdków, wuwzeli, bębenków ... oraz czarny strój.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.

Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

#SolidarnośćNasząBronią #SolidarityIsOurWeapon #LaSolidaridadEsNuestraArma #3M

Wydarzenie światowe: https://www.facebook.com/events/1043905282422378/

Wydarzenie ogólnopolskie: https://www.facebook.com/events/366796443673977/

Chcesz pomóc w organizacji Międzynarodowego Strajku Kobiet w Polsce? Weź udział w naszej zrzutce internetowej. Można wpłacać już od złotówki: https://zrzutka.pl/mrsynp

Strona www Międzynarodowego Strajku Kobiet: www.parodemujeres.com

Strona www Ogólnopolskiego Strajku Kobiet: www.strajkkobiet.eu