fot. Agnieszka Wilczek

Działo się

21.04.2017

Jacek Sut

Spotkanie z twórcami filmu „Wołyń”

Dnia 21 kwietnia piaseczyński Komitet Obrony Demokracji zorganizował spotkanie z twórcami filmu „Wołyń”. Nasze zaproszenie przyjęli: reżyser, jeden z producentów, pan Feliks Pastusiak oraz autor albumu poświęconego historii Wołynia i historii powstawania filmu, pan Robert Maciej.

więcej

8.03.2017

Ogólnopolskie referendum

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą.

więcej

13.02.2017

Ogólnopolskie referendum

Z przyjemnością informujemy, że KOD Piaseczno zostało sygnatariuszem „Deklaracji na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty”. Stosowne porozumienie zostało podpisane w dniu 13.02.2017r., w siedzibie ZNP Piaseczno.

więcej

12.01.2017

Janusz Krzywicki

Czy Japończycy lubią cudzoziemców, czyli V spotkanie z cyklu „KOD Dostępu”

12 stycznia odbyło się piąte spotkanie z cyklu „KOD Dostępu”, poświęconego stosunkowi przedstawicieli kultur Azji i Afryki do Europy, jej kultury i jej przedstawicieli. Tym razem rozmawialiśmy o stosunku Japończyków do cudzoziemców, a naszymi gośćmi były japonistki z Uniwersytetu Warszawskiego, panie prof. Ewa Pałasz-Rutkowska i Beata Kubiak Ho-Chi.

więcej

02.01.2017

Manula Kalicka

Czepałgasze w Lininie

Na peryferiach powiatu piaseczyńskiego, tam gdzie diabeł mówi dobranoc, w dawnym obiekcie wojskowym ulokowano Ośrodek dla Uchodźców. Zamieszkuje go kilkadziesiąt rodzin, w każdej rodzinie są dzieci, a w niektórych nawet sześcioro czy siedmioro. Od noworodków po nastolatki, jest tych młodych aż sto trzydzieści trzy sztuki i dla nich piaseczyński KOD postanowił przygotować prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia.

więcej

22.11.2016

Co w „ziemi piszczy”?

Co warto wiedzieć o ustawie z 14 kwietnia 2016 r. „o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa” o obrocie ziemią?

więcej

17.11.2016

Piotr Wilczek

Czy Polska dojrzała do członkostwa w Unii Europejskiej?

W czwartek, 17 listopada 2016 roku w sali Studia Filmowego w Piasecznie odbyło się spotkanie z Różą Thun – wybitną publicystką, działaczką organizacji pozarządowych, byłą szefową przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i posłanką do Parlamentu Europejskiego.

więcej

25.10.2016

Jerzy Gogół

Kiedy kończy się demokracja?

To motto spotkania mieszkańców Piaseczna z Adamem Michnikiem. Organizatorem wydarzenia był lokalny, piaseczyński Komitet Obrony Demokracji. Spotkanie znakomicie prowadziła redaktor Renata Kim. Sala Urzędu Gminy zgromadziła około 250 osób i była wypełniona po brzegi, łącznie z korytarzem.

więcej

05.10.2016

Janusz Krzywicki

„Jeden islam? Wielość spojrzeń”

Dyżur KOD Piaseczno przy liczniku przed KPRM był świetną okazją do kolejnego spotkania z cyklu „KOD dostępu”.

więcej

03.10.2016

Jerzy Gogół

Reprezentacja KOD - Piaseczno
na "Czarnym Proteście" na rynku w Piasecznie

W dniu 3 października 2016 r na rynku w Piasecznie zgromadziły się kobiety protestujące przeciwko przepisom zaostrzający prawo do aborcji.

więcej

02.10.2016

Iwona Karpowicz-Dajczer, Piotr Wilczek

Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze grupy członków KOD z powiatu piaseczyńskiego.

Wykład prof. Andrzeja Blikle, prezentacja strategii i nowej organizacji grupy oraz wybory. Program spotkania był bardzo napięty.

więcej

24.09.2016

Piotr Wilczek

Jedna Polska – dość podziałów!

24 września około 40-osobowa grupa piaseczyńskich KODerów uczestniczyła w marszu „Jedna Polska – dość podziałów!”.

więcej

11.09.2016

Piotr Wilczek

Kolejny PIKOD w Piaseczne

Mamy za sobą kolejny PIKOD zorganizowany przez naszą grupę, tym razem w Piasecznie przy okazji XII Jarmarku Piaseczyńskiego. PIKOD FAN-TAS-TY-CZNY, choć kosztował nas wszystkich kilka godzin spędzonych w pełnym słońcu! 

więcej

06.09.2016

Janusz Krzywicki

Jak nas widzą bracia Indusi

6 września odbyło się drugie spotkanie przy liczniku przed KPRM z cyklu „KOD dostępu”, poświęconego sposobom, w jakie kultura europejska (czy szerzej kultura Zachodu) oraz jej przedstawiciele są postrzegani w Azji i Afryce.

więcej

31.07 i 07.08.2016

Radosław Nowak

"Śniadanie na trawie z KOD-em".

Mobilne punkty informacyjne na terenie Parku Miejskiego w Piasecznie.

więcej

17.07.2016

Manula Kalicka

Pociąg do demokracji pełen książek dla dzieci

Warsztaty plenerowe zorganizowane przez naszą - piaseczyńską - grupę Komitetu Obrony Demokracji.

więcej

01.07.2016

Anna Lech

Petycja do Rady Powiatu Piaseczynskiego

W dniu 1 lipca, o godz. 12:00, została złożona petycja do Rady Powiatu Piaseczynskiego, wzywająca do podjęcia uchwały rekomendujacej respektowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego

więcej

25.06.2016

Mai Kubiak - Ho-Chi

Marsz "Początek Wolności".

Wyprawa z MotoKOD-em na obchody 40. rocznicy Czerwca'76 w Radomiu.

więcej

24.06.2016

Dorota Reczek – Mrozińska

KOD DOSTĘPU - nowa inicjatywa grupy KOD Piaseczno

Pierwsze spotkanie pod licznikiem z cyklu „KOD DOSTĘPU - Jak obywatel z obywatelem” - za nami. Wczoraj, 24 czerwca o 19.00, przy okazji kolejnego dyżuru grupy KOD Piaseczno, cykl rozmów zainaugurował prof. UW Janusz Krzywicki z katedry Języków i Kultury Afryki, mówiąc miedzy innymi o trudnych kwestiach jednoczesnego zbliżania się różnorodnych kultur w dobie globalizacji i trudnościach w akceptowaniu tego, co odmienne i szukaniu tego, co wspólne.

więcej

17.06.2016

Jerzy Gogół

Jakie prawo, taka sprawiedliwość?
Spotkanie z Jerzym Stępniem.

KOD Piaseczno był organizatorem spotkania z Jerzym Stępniem, byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego. W dniu 16 czerwca, licznie obecni mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego wysłuchali w pierwszej części wykładu Pana sędziego Jerzego Stępnia zatytułowanego „Jakie prawo taka sprawiedliwość?”.

więcej

21.05 i 28.05.2016

Dorota Zielińska

PIKOD, czyli Punkt Informacyjny Komitetu Obrony Demokracji.

KOD Piaseczno cyklicznie organizuje punkty informacyjne dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Informujemy na nich o naszych działaniach, rozmawiamy, zachęcamy do przyłączenia się do naszego Stowarzyszenia.

więcej

28.04.2016

Radek Nowak

Petycja w sprawie flagi UE doręczona do Starostwa. 

W dniu 28 kwietnia o godz. 12:00 przedstawiciele KOD Piaseczno, złożyli na ręce Starosty Piaseczyńskiego, Pana Wojciecha Ołdakowskiego, obywatelską petycję podpisaną przez 316 mieszkańców powiatu.

więcej

25.04.2016

Tekst: Manula Kalicka, zdjęcia: Agnieszka Wilczek

Europejskie święto w Piasecznie

Fotorelacja z Europejskiego Jarmarku Demokracji na rynku w Piasecznie.

więcej

 

 

24.03.2016

Piotr Wilczek

KOD Piaseczno w straży pod tablicą 

W czwartek, 24 marca, przedstawiciele piaseczyńskiego KODu wspierani przez wolontariuszy z innych grup lokalnych, pilnowali tablicy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

więcej

12.03.2016

Radosław Nowak

Marsz "Obronimy ład konstytucyjny"

Blisko 30 członków piaseczyńskiej grupy lokalnej KOD uczestniczyło w sobotniej demonstracji i marszu "Obronimy ład konstytucyjny", organizowanych przez Nowoczesną, przy wsparciu większości sił opozycji demokratycznej oraz Komitetu Obrony Demokracji.

więcej

06.03.2016

Dorota Zielińska

Obywatele lokalni spotkali się w Piasecznie.

W sobotę, 5 marca 2016 roku, miało miejsce spotkanie zorganizowane przez piaseczyński Komitet Obrony Demokracji. Wzięło w nim udział blisko 200 mieszkańców naszego powiatu. 

więcej

28.02.2016

Dorota Zielińska

KOD Piaseczno na Marszu "My, Naród"

Łączy nas troska o demokrację, radość i wielka satysfakcja. Radosna i pracowita grupa 40 koderek i koderów z Piaseczna uczestniczyła w sobotnim marszu "My, naród".

więcej

xxx