fot. Piotr Wilczek


31.05.2016

Dorota Zielińska

PIKOD, czyli Punkt Informacyjny Komitetu Obrony Demokracji.  

 

KOD Piaseczno cyklicznie organizuje punkty informacyjne dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Informujemy na nich o naszych działaniach, rozmawiamy, zachęcamy do przyłączenia się do naszego Stowarzyszenia.

Pierwszy PIKOD zorganizowaliśmy w Lesznowoli, na rogu ulicy Puławskiej i Łabędziej. 21 maja działacze KOD Piaseczno rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami, a przed wszystkim zbierali podpisy pod petycją do radnych w sprawie respektowania przez władze gminy orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego mimo braku ich publikacji.

Kolejny PIKOD miał miejsce w Konstancinie, koło Starej Papierni, 28 maja. Tu zainteresowanie KOD-em przerosło nasze oczekiwania. Chętnych do podpisywania petycji do radnych Konstancina było tak wielu, że musieliśmy dokserować formularzy. Mieszkańcy reagowali entuzjastycznie, cieszyli się widząc KOD w Konstancinie, choć zdarzały się też osoby otwarcie wyrażające niechęć wobec naszych działań. Ludzie chętnie rozmawiali, chcieli dowiedzieć się o co właściwie chodzi z tym Trybunałem, żalili się na tę sytuację, dzielili się wątpliwościami.

Cieszymy się, bo właśnie takie rozmowy prowadzą nas do państwa obywatelskiego, gdzie każdy czuje się współodpowiedzialny za nasze wspólne dobro. Dają nadzieję na lepsze jutro.

 

 

 

 

 

xxx