fot. Radosław Nowak


22.01.2017

Piotr Wilczek

Debata przedwyborcza w Piasecznie  

“Serdecznie Wam dziękuję, że przyjęliście zaproszenie i przyjechaliście do Piaseczna – to spotkanie bardzo zmieniło, może wręcz odwróciło moje spojrzenie na wiele spraw związanych z wyborami w naszej organizacji.” Tak Radek Nowak dziękował przybyłym gościom na przedwyborczą debatę, która odbyła się w niedzielę 22 stycznia 2017 roku w piaseczyńskim studio filmowym. Agnieszka Piasecka dodała: “Dowiedziałam się mnóstwa rzeczy, zrozumiałam wiele niuansów, wyrobiłam sobie zdanie. Ale przede wszystkim (!!!) na nowo uwierzyłam w przyszłość KOD i w to, że Zarząd i struktury nie będą przeciw nam.”

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób z piaseczyńskiej grupy. Z kandydatów w wyborach regionalnych, na debatę przybyli: Paweł Bilski i Marcin Skubiszewski ubiegający się o funkcję Przewodniczącego Zarządu, członka zarządu oraz delegata, Władysław Majewski, Włodek Dębski, Gerard Parzelski ubiegający się o funkcję członka zarządu (Gerard przyjechał do Piaseczna aż z Radomia), Piotr Kaliszek – kandydat na członka Komisji Rewizyjnej i delegata oraz Jędrzej Ochremiak, Marcin Adamczyk, Mai Kubiak Ho-Chi i Maciej Orłowski – kandydaci na delegatów. Spotkanie prowadziła Zosia Sanejko.

W pierwszej części spotkania wszyscy kandydaci mieli okazję przedstawić się i odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania: Dlaczego kandydujesz na to właśnie stanowisko oraz Co zrobisz dla ruchu i naszych wspólnych celów pełniąc funkcję o jaką się ubiegasz? Następnie do każdego z nich zebrani kierowali po pięć pytań.

Z najważniejszych wątków: kandydaci na Przewodniczącego wypowiadali się między innymi co sądzą o federalizacji związku, proporcjonalności wyborów, jakości obecnego statutu, współpracy miedzy regionami. Choć opinie obu kandydatów często się różniły, w jednej kwestii byli zgodni: obecny statut jest fatalny i wymaga natychmiastowej zmiany. Kandydaci na członków zarządu przedstawili swoją wizję zarządu jako organu “nieprzeszkadzającego” grupom lokalnym. Kandydat na członka Komisji Rewizyjnej podkreślił, że zadaniem komisji jest bieżące nadzorowanie prac zarządu i niedopuszczanie do potencjalnych sytuacji kryzysowych – na tym polega, jak stwierdził, różnica między Komisją Rewizyjną, a Sądem Koleżeńskim. Kandydaci na delegatów przede wszystkim wypowiadali się na temat sposobu reprezentowania grupy. Według większości z nich zdanie grupy, którą reprezentują będzie opinią przez nich przekazywaną.
Trzeba przyznać, że powiało nadzieją. Z większości wypowiedzi można było wyczuć chęć współpracy i przekazania większej autonomii grupom lokalnym.

Spotkanie przebiegło bardzo sprawnie, a pod koniec znalazł się jeszcze czas na indywidualne rozmowy uczestników z poszczególnymi kandydatami.

Wybory do władz regionu już w najbliższą sobotę, 28 stycznia w Centrum Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9. Początek o godzinie 9.00. Musimy tam być! Zabierzcie koniecznie swoje legitymacje!

 

Więcej o wyborach »
 

xxx